flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

10 листопада 2015 року Наказом № 182 -АГ затверджено комплекс дій Чернівецького окружного адміністративного суду по популяризації суду серед засобів ЗМІ та громадськості на 2015 – 2016 роки

20 листопада 2015, 10:11

   10 листопада 2015 року з метою надання об’єктивної інформації про діяльність Чернівецького окружного адміністративного суду та суддів, налагодження діалогу з суспільством та засобами масової інформації в інтересах забезпечення незалежності судової влади, гарантування законності та правопорядку, утвердження прозорості судової влади, наказом Чернівецького окружного адміністративного суду №182-АГ було затверджено комплекс дій Чернівецького окружного адміністративного суду по популяризації суду серед засобів ЗМІ та громадськості на 2015 – 2016 роки.

   Комплекс дій по популяризації суду серед ЗМІ та громадськості на 2015 – 2016 роки:

1. Здійснення підготовки суддів та працівників апарату суду до роботи зі ЗМІ та громадськістю (проведення семінарів та тренінгів; вироблення наступних навичок у працівників суду: «не тікати від камер», «не грубити громадянам та представникам ЗМІ», «не використовувати фрази на зразок: «без коментарів» та «Ви не маєте права знімати» та ін.).

2. Визначення категорій справ, які будуть цікаві пресі та громадськості (проведення аналізу найбільш резонансних та «цікавих» справ).

3. Моніторинг теле-радіо каналів та друкованої преси на предмет можливого співробітництва.

4. Надсилання інформаційних бюлетенів та прес-релізів по резонансних та «цікавих» справах до теле-радіо каналів та друкованої преси.

5. Здійснити підготовку приміщення суду до безперешкодного доступу представників ЗМІ та громадськості до залів судових засідань (створення можливостей для людей з особливими потребами бути присутніми в судових засіданнях; відсутність архівних справ на кріслах в залах; адекватне та швидке реагування спецпідрозділу «Грифон» на кризові ситуації в суді; забезпечення сидячими місцями для сторін та представників ЗМІ, що очікують на судовий розгляд справи; забезпечення папером та кульковими ручками місць, які обладнанні для написання заяв, клопотань, тощо).

6. Проведення днів відкритих дверей для громадськості (ознайомлення громадян із історією суду, приміщенням суду, роботою суду та його працівниками; видача пам’яток для відвідувачів).

7. Популяризація судової системи серед школярів молодших та старших класів, а також серед студентів ВНЗ (проведення суддями та працівниками апарату суду уроків/виступів в школах та ВНЗ; проведення екскурсій в суді із обов’язковою присутністю під час розгляду «цікавої» справи).

8. Проведення семінарів з представниками громадських організацій, адвокатами та суб’єктами владних повноважень на теми: визначення предметної, територіальної, інстанційної підсудності справ; створення єдиної судової практики по деяких категоріях спорів; визначення проблемних питань під час здійснення правосуддя; доступ до правосуддя; застосування практики ЄСзПЛ під час вирішення спорів по сутті та ін.

9. Активна участь суддів щодо висвітлення проблемних питань правосуддя в сьогоденні та шляхи їх вирішення (надання інтерв’ю ЗМІ, статті, публікації, тощо).

10. Наповнення офіційної сторінки суду в Facebook цікавою та корисною інформацію, яка стосувалась б не тільки судової системи, а й всієї правової системи в цілому і не тільки (для прикладу: дублювання корисних та цікавих статей з zib.com.ua із посиланням на цей ресурс).

11. Удосконалення офіційної Інтернет сторінки суду (здійснення комплексу дій щодо підвищення інформативності, зрозумілості та зручності користування сайтом http://cvoas.gov.ua/).

12. Моніторинг громадських організацій та їх активістів метою діяльності яких є дискредитувати суд та суддів, провокація сторін та суддів в судовому процесі. Вироблення стратегії боротьби з ними в рамках діючого законодавства.